W dn. 11.07-15.07.2022 r. w Wolborzu odbył się pierwszy turnus półkolonii organizowanych przez zespół DRIM TIM. Wraz z uczestnikami oddawaliśmy się kreatywnym szaleństwom, które rozwijały twórcze myślenie, małą i dużą motorykę oraz kompetencje społeczne.

Po pierwszym integracyjnym dniu poświęciliśmy się zabawom związanym z doskonaleniem komunikacji. Doświadczyliśmy na własnej skórze, że dobry komunikat to nie taka prosta sprawa. Zauważyliśmy, że wokół nas jest mnóstwo elementów, które chcą nam przeszkodzić w porozumiewaniu się i staraliśmy się znaleźć sposób, by się ich pozbyć. W połowie tygodnia dopadła nas ekologiczna wariacja. Poznawaliśmy tajniki ekologii i szukaliśmy rozwiązań, które pomogłyby nam chronić planetę. Daliśmy drugie życie odpadom, które normalnie znalazłyby miejsce w żółtym pojemniku na śmieci. Oczywiście nie byłoby zabawy bez ulubionych bajek i baśni, które zainspirowały nas do tworzenia własnych magicznych historii. W naszych aktywnościach nie mogło zabraknąć elementów terapeutycznych – wszyscy uczestnicy ćwiczyli sprawność rąk oraz cierpliwość przy wyklejaniu mozaik oraz przy wydrapywankach.

Na koniec turnusu wspólnie przygotowaliśmy wystawę wszystkich prac, którą można było podziwiać tuż po rozdaniu dyplomów i nagród dla uczestników. Zobaczcie sami :)

loading...